Kariyer Astrolojisi

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve sair sema cisimlerinin insanoğlu üzerindeki etkilerini inceleyici bir sema marifet dalıdır. Bu marifet dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce yıldır insanoğluın evetşamlarına husus veren bir çatlakç olmuşdolaşma ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çdüzenışmalarında, çeşitli sema cisimlerinin insanoğluın şahsiyet özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve hatta gelecekteki hayatlarına tesirleri incelenir. Bunlar ekseri Burç Yorumları adı şeşnda strüktürlır.

  • Astrologlar, tevellüt tarihleri, tevellüt saatleri ve tevellüt bölgeleri kadar şahsi bilgileri kullanarak, insanoğluın burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanoğlu üzerindeki tesirleri incelenir ve bu bilgiler, tevellüt haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlamış olurına hayatlarında yakınlarında adımları atmaları muhtevain tavsiyelerde bulunur ve kez gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri beyninde, gezegenlerin hareketlerini belirten astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini söz gelişi eden ayin burçları ve tevellüt haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak belde düzenır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Tevellüt hariktalrında farklı alanları söz gelişi eden evlerdir.
Kocaoğlann Burçları Kocaoğlann sene süresince ne burçta olduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçfecir oluşan bölüt şeklinde bir sema haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne kadar insanoğluın hayatlarına husus veren bir disiplindir. Bugün birlikte insanoğlu, insanoğluın burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine kebir nispet göstermektedirler. Bununla bile astrolojinin uygulanması ve yararlanmaı dair muayyen görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri adına getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, ekseri tevellüt haritası yorumlamak, şahsiyet analizi etkili olmak, aşk ve ilinti astrolojisi, kariyer astrolojisi, finansal astroloji, mizaç astrolojisi kadar konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin dirlikındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında ne meslekte ne kadar sükselı olacakları dair astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Tevellüt haritası yorumlamak, astrologların en üs görevlerinden biridir. Kişinin tevellüt geçmişine, saatine ve adına nazaran hazırlanan tevellüt haritası, kişinin potansiyellerini ve yaşamını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yaptıkları tefsir ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Fakat astrolojinin katiyetle bir ati tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği de unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan kadar sükselı astrologlar, astrolojinin yalnızca bir rehberlik aracı olduğunun altını özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji üzerine elan çokça haber sahibi yetişmek istiyorsanız, biröte terimle karşılaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin muhtevain Astroloji Terminolojisi’ni ayyaşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve tevellüt haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi muhtevain kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan talih grupları olarak görülür. Burçlar, bir tevellüt geçmişine nazaran belirlenir ve biröte kişiye nazaran şahsiyet ve gelecekteki vakalar üzerine haber verebilir.

  2. Aslan ıtır: Umumiyetle 23 Temmuz – 22 Ağustos tarihleri beyninde doğanlamış olur muhtevain kullanılan bir burçdolaşma. Yaratıcı, cöharbi ve özgüvenli şahsiyet özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Kamer ıtır: Tevellüt haritasında Kamer’ın olduğu burçdolaşma. Kamer burcu, bir kişinin birey yönden elbette hissettiğine, hassasiyetine ve nefes aldığı kadar evetşama şekline eser paha.

Burç yorumlaması üzerine çok çokça haber sahibi yetişmek muhtevain, astroloji terminolojisine aşina yetişmek önemlidir.

ıstılah Anlamı
Tevellüt haritası Bir kişinin tevellüt çabucak gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Tevellüt çabucak yükselen burçdolaşma. Kişinin kendini ifade etme şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi üzerine haber verir.
Natal harita Tevellüt anındaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin dirlikındaki vakalar ve şahsiyet özellikleri ile ilişkin ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde hareket ederken bir diğer gezegen yahut burçla kesişmesidir. Bu, kişinin dirlikındaki etkilere eser edebilir.
Retrolar Bir gezegenin hususünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde değustalıkimlere eser edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak berenarı çaba gerektirse de, yakınlarında bir şekilde kullanıldığında, şahsiyet analizi, ati tahmini ve elan dayanıklı çok sayfa üzerine haber ita dair nispeten değerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan