Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Ancak hesabınıza ötümlü giriş fail ve kovuşturma fail biriyseniz, örneğin 2 gün önce bakmış olduğunuzda hermadde normalse, bu durumda hesabınızın Instagram tarafından silinme ihtimali bile ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın doğrudan çalındığını tespit etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram tarafından silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çalındı demeden önce son bir kontrolör bile arkadaş, kardeş ya da hesabı kovuşturma fail yakınlarımızdan kontrolör sağlamaktır. Samimi olduğunuz kişilere kovuşturma etmiş olduğu kişgelecek gözden geçirmesini, anormal bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen eşhas çoklukla kullanıcı adınızı bileğişlemtirmektedir, saldırganların sizin hesabınız sinein belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çalışın.
Instagram Hesabı Elbette Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çalındı ise bunun başlıca sebepleri şunlardır:

E-benzeyen adresinize gelen ve Instagram tarafından geldiğini düşündüğünüz uydurma e-postalar. Bu e-postalar bilişim dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve âdeta Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran uydurma maillerdir. Titiz bakılmış olduğunda web adres kısmının instagram.com ya da feysbuk.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde arz düzlük linklere tıklarsanız, saldırganların istediği bilgileri verirseniz şifreniz çalınabilir.
Takipçi arttırmak sinein kullanılan web siteleri ya da taşınabilir uygulamalar. Bu web siteleri ve uygulamalar çoklukla Instagram birliksı istediği sinein şifrenizi alırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Toplumsal mühendislik. Bu yöntemde bir zat şifrenizi çyolmak sinein size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çalınan bir müşterimize agresif “DM” ile ulaşıp, kovuşturmaçi sayısını arttıracağını söylemişti. Bunun sinein bile şifresini almıştı. Toplumsal mühendislik, bir kişsağlıklı farklı metotlarla inandırma ika yöntemidir. Saldırganlar kişgelecek “hesabın tehlikede” “kovuşturmaçini arttıralım” gibi sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çalınan Instagram Hesabı Elbette Aptal Karşıır?
Instagram hesabı çalınan ya da hacklenen eşhas sinein ne efsus ki çok şu denli yol bulunmuyor. Instagram tarafından bu konuda çok şu denli dayak sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çalındı” diye aslında değişik kişilerin hesabını çalmaya çalışan kişilerin olması.

1.Racon: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonrasında “elektronik posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama birliksı almaya çalışın. şayet şifre sıfırlama birliksı gelirse derhal şifreyi bileğişlemtirin ve elden arkası sıra “kayıtlı elektronik posta” “kayıtlı cep telefonu” kontrollerini sağlayıp hesabı güvene karşı.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar deney ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Racon: Instagram hesabınız çalındığında elektronik posta adresiniz çok önemli rol oynar. Instagram hesap pusulası şifreniz bileğişlemtiğinde yahut kullanıcı adınız bileğişlemtiğinde elektronik posta hesabınıza değişiklik bildirimi alırsınız. Instagram hesabını çdüzlük saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı esasen bileğişlemtirirler. Instagram tarafından geldiğine sakıncasız olduğunuz maillerde “kullanıcı adı bileğişlemtirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını bileğişlemtiren sen bileğilsen, hesabını güvene al” ya da gâh “bileğişlemikliği sonuç al” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonrasında rağmenıza şöyle bir görüntülük çıkarsa şanslısınız fakat çoklukla saldırganlar elektronik posta adresini bileğişlemtirdiği sinein sizde bu görüntülük çıkmaz ve düver olarak “emniyet kodu al” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?