Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Sohbet” valörına gelmektedir. İnternetin bilgiye ulaşım dair sergilediği performanstan sonrasında internetin sadece marifet aktarımı yürekin değil, aynı zamanda âlem yürekin de kullanılabileceği de düşünüldü. Bunun sonucunda da genel ağ üzerinden insanoğluın bir müstear ad kullanarak (nickname) yârenlik edip eğlenebileceği hem genel ağ siteleri hem de çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, genel ağ üzerinde hiç teşhismadığınız gelişigüzel biriyle dokumalabildiği kabilinden üste teşhisdığınız kişilerle de özel programlar yahut web siteleri yoluyla dokumalabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri teşhisdığınız yahut teşhismadığınız kişilerle genel ağ üzerinden tanışma ve yârenlik etme amacıyla kurulmuş genel ağ siteleridir. Bu genel ağ siteleri alelumum programlama dilleri kullanılarak yahut apiko scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Temelı chat sitelerine giriş olmak yürekin sadece nickname (müstear ad) cızıktırmak kifayetli olurken birtakımlarındaysa sohbete temellamadan önce kesinlikle üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar tüm genel ağ kullanıcıları beyninde popüler olan Mynet ve ZurnaNet kabilinden siteler chat sitelerine temellıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları rağmenızdaki genel ağ kullanıcılarıyla izlence mabeyin yüzünü kullanarak sadece makalelı, makalelı ve tayflü, ünlü ve tayflü kabilinden tercihe ilişkilı olarak yârenlik etmenize yardımcı olan yazılımlardır. Chat programlarının şimdiye kadar kullanılmış en popüler olanı gücük süre önce Windows aracılığıyla sonlandırılan MSN Messenger adlı entelekt mesajlaşma yazılımıdır. Bir sair popüler chat izlence olan ve internetin efsane yazılımlarından onaylama edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet